Nakladatelství NEMETON

NEMETON SE PŘEDSTAVUJE

21. června 2022, po sedmnáctileté zkušenosti s psaním knih, jsem se rozhodl, že budu fušovat i do jejich vydávání. Impulsem pro to rozhodnutí byly jednak mé ne zrovna dobré zkušenosti s českými nakladatelstvími (nezasíláním autorských honorářů počínaje a absencí propagace konče) a jednak touha po svobodě, v tomto případě zejména po té autorské. Ta je pro mě opravdu důležitá, potřebuju prostě psát to, co mě baví. A vězte, že psát knihy na zakázku (jednou jsem měl tu čest, i když se mě vydavatel snažil vehementně přesvědčit, že se jedná o můj projekt, asi kvůli tomu, abych si neřekl o odpovídající honorář... nakonec z toho byl kočkopes, který nepotěšil ani mě, ani jeho), anebo sekat knihy jak Baťa cvičky jen v jednom žánru mě rozhodně nebaví, navíc mi to připadá omezující. Nakladatelé však na to mají zcela opačný názor: a díky tomu profitují spíše spisovatelé-řemeslníci a ne spisovatelé-umělci, mezi něž se rád řadím i já.
Kvůli mé žánrové promiskuitě jsem musel mít v minulosti různé pseudonymy a různé vydavatele: Palmera na dobrodružné thrillery, Pospíchala na historické romány... Díky tomu se má tvorba tříštila, ten, co četl jen mé space opery, mnohokrát vůbec netušil, že jsem napsal i thrillery, a platí to i opačně. De facto jsem seděl na třech seslích současně a nebudu tvrdit, že mě to nijak nepoškodilo. Poškodilo. Ale s tím je teď konec. Už v prosinci roku 2021, po ukončení letité spolupráce s nakladatelstvím Alpress, u nějž vycházely mé dobrodružné thrillery, jsem se rozhodl, že všechny knihy budou vycházet už jen a pouze pod mým vlastním jménem. A díky mému nakladatelství některé i zpětně. Protože si v něm prostě můžu dělat co chci... Ale to už předbíhám.
Po řadě úvah jsem mé nakladatelství pojmenoval NEMETON. Možná si říkáte, cože ten výraz znamená. Je to slovo keltského původu a označuje posvátný prostor (ať už háj, kde se scházeli druidi, anebo chrámovou stavbu). Takže proto NEMETON. Protože to je posvátný prostor pro moje knihy. Nakladatelství je totiž, jak už jsme naznačil, primárně určeno k vydávání mých vlastních knih, a to ve formě e-booků. Do budoucna budou pod touto značkou vycházet mé starší romány, které už nejsou aktuálně na trhu (už nyní mohu slíbit historické romány Znamení rodu a Temnota rodu), menší dílka (jako byla první publikace nakladatelství, Singularita), sborníky starších povídek a pokud na to dojde, tak i nějaká ta románová novinka (to v případě, že se mi nakupí hodně nevydaných rukopisů anebo že zjistím, že je pro mě tahle cesta výhodnější jak z finančního hlediska, tak i z časového. Protože svůj čas nechci trávit hledáním nového potenciálního nakladatele jen kvůli tomu, že jsem zrovna napsal historickou romanci a můj stávající nakladatel vydává jen detektivky... Za poslední tři roky jsem tohle "nakladatelské kolečko" absolvoval dvakrát a fakt není o co stát...
Zároveň si tak trochu realizuju sny svého dětství, protože tenkrát, když mi bylo osm, jsem knihy nejen psal, ale dokonce jsem si je i vydával a tiskl: nakladatelství se jmenovalo Aleš a tisk obstarávala firma Al... :-D
Do budoucnu nevylučuji ani to, že se záběr NEMETONU více rozšíří. Už jsem koketoval i s myšlenkou tištěných knih a možná, možná v budoucnu NEMETON nebude jen posvátným hájem pro mé knihy, ale i pro tituly jiných autorů. S tím bude souviset i vlastní internetová stránka, e-shop.... Ale to už ale opravdu hodně hodně předbíhám a fantazíruju.
 
Prozatím mrkněte na:
 

VYDANÉ KNIHY

CHYSTANÉ KNIHY

Vytvořeno službou Webnode