Povídka Singularita volně ke stažení!

Singularita. Pro mě přelomová povídka, z níž vzešla celá série space oper o Vesmírné asociaci, kterou vydává tuzemské žánrové nakladatelství Brokilon. Nyní jsem se rozhodl poskytnout ji volně ke stažení.

Jen pár zajímavostí. Povídka vznikla roku 2009, testoval jsem na ní fikční svět Vesmírné asociace. Tehdy jsem ji poslal do literární soutěže Cena Karla Čapka - a slavil jsem úspěch. Singularita získala první místo v kategorii povídka a zároveň cenu Pulec. Také byla publikována ve sborníku vítězných prací Mlok 2010 (Nová vlna/Cena Karla Čapka, 2010). Tento rok se Singularita v mírně upravené podobě objevila v dubnovém vydání žánrového časopisu Pevnost.Ilustrace Karel Zeman (časopis Pevnost 4/2018)


A o čemže Singularita je?

Záchranná loď Tristan zachytí na senzorech nákladní loď, klesající k horizontu událostí černé díry. Na její palubu se vydává tým bravo pod vedením velitele Desmonda Sommerse, aby zde pátral po možných přeživších. Poté, co Desmond nešťastnou souhrou událostí uvízne sám na opuštěné lodi, zdánlivě odsouzen ke smrti, musí odhalit tajemství, jež ji obklopují - a bojovat o život.

Na povídku navazuje román Světlo pulsaru (Brokilon, 2015), první díl ze série Vesmírná asociace, se stejným hrdinou v hlavní roli.

Singularitu si můžete stáhnout v PDF zde.

Přeji příjemné počtení! :-)

Vytvořeno službou Webnode