Ztracené město se dočká filmového zpracování! - aprílový článek

01.04.2016 14:58

Občas slýchávám dotaz, zda bych si některou ze svých knih uměl představit zfilmovanou. Má odpověď je jasná: stoprocentně. Když příslušnou knihu píšu, vždy si tak trochu představuji, jak by asi vypadala na filmovém plátně. Bohužel, je tu jeden drobný problém, a to ten, že všechny mé romány jsou v českém filmovém prostředí nerealizovatelné, nejen kvůli tomu, že se u nás nic podobného netočí, ale i kvůli finanční náročnosti díky reáliím, speciálním efektům apod. Takže film podle některé z mých knih byl pro mě nedosažitelným snem - až donedávna.  Protože i ten nejbláznivější sen se někdy může proměnit v realitu. Proto vám tu s radostí oznamuji, že se jedna z mých knih, Ztracené město, dočká filmového zpracování, a to dokonce v hollywoodské produkci!


Před mnoha tisíci lety bylo v hlubinách džungle pohřbeno dávné tajemství, jež by dokázalo zničit celou naši civilizaci.

Bylo předpověděno, že jednou nastane čas, kdy se studnice otevřou a prastaré síly vtrhnou na svět, aby jej uvrhly do věčné noci. Zkáze mohou vzdorovat pouze tři muži: ten, který má temnotu v mysli, ten, který má temnotu v srdci, a ten, který je s nimi spjatý.


Tak přesně tohle si přečtete v úvodu knižního zpracování Ztraceného města. A o nic z toho nepřijdete ani v chystaném filmu.V současnosti se pracuje na scénáři, horkým kandidátem na post režiséra je J.J. Abrams (Ztraceni, Star Trek, Star Trek: Do temnoty) a pokud vše dopadne dobře, tak se k mé velké radosti zhostí role Erica "Jamesona" Rogerse americký herec Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie). O dalších hercích se v současnosti jedná, natáčení filmu započne na podzim tohoto roku v Kolumbii a v kinech by se měl objevit v červnu 2018. No a v případě úspěchu snímku by se filmového zpracování dočkalo i Srdce Sahary a posléze i Kamenní strážci.


A pokud vám to náhodou stále ještě nedošlo, tak jen zdůrazňuji, že dnes je 1. dubna :-).


Zpět

Vyhledávání

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode