O mně

 

Mé jméno je Aleš Pitzmos, narodil jsem se roku 1986 a pocházím z Vysočiny. V současnosti bydlím v Čáslavi, kde jsem v roce 2006 odmaturoval na obchodní akademii, a pracuji ve státní správě.

Už od dětství se zajímám o astronomii a geografii, učarovala mi i historie (převážně středověk, ale i druhá světová válka), archeologie (zejména mě přitahují jihoamerické a středoamerické civilizace, ale i Keltové) a záhadologie (mám doma celkem slušnou sbírku knih od Ericha von Dänikena a ano, miluju Vetřelce dávnověku). Mezi mé koníčky patří také turistika a cestování (velice rád navštěvuju hrady anebo jejich zříceniny), fotografování, občas si i papírově zamodelařím či postavím nějakou tu LEGO stavebnici pro dospělé. Co se týče hudby, preferuji zejména gothic/symphonic/folk/power metal, který střídám s poslechem latin popu. A jsem také hrdým majitelem malé kníračí slečny Brianny.

Literární tvorbě se věnuji prakticky už od dětství, vážněji od roku 2005, kdy jsem začal psát mou dobrodružnou prvotinu Démoni pralesa, která mi roku 2008 vyšla u nakladatelství Alpress pod pseudonymem Alec Palmer. Jsem autorem několika dalších dobrodružných thrillerů, dvou historických románů ze středověké Anglie (publikovaných pod pseudonymem Aleš Pospíchal), pentalogie space oper z cyklu Vesmírná asociace a temného thrilleru z protektorátní Lipnice nad Sázavou Synchronicita. Se svým dílem jsem zaznamenal i řadu úspěchů - v roce 2010 jsem zvítězil s povídkou Singularita v literární soutěži Cena Karla Čapka a můj román Záře supernovy byl nominovaný na cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2016 a na cenu Aeronautilus.

V červnu 2022 jsem založil vlastní nakladatelství NEMETON, v němž postupně vydám ve formě e-booků některé mé starší romány a také povídky. První vlašťovou je oceňovaná povídka Singularita, prequel mé série space oper Vesmírná asociace, druhou historicko-dobrodružný román Znamení rodu. Do budoucna se ale můžete těšit i na úplné novinky. NEMETON má už i svůj vlastní web, nahlédněte.

V březnu 2023 se první z mých románů dočkal audioknižní podoby. Je jen příznačné, že se zároveň jednalo o mou románovou prvotinu, Démony pralesa.

Aktuálně mi v autorském šuplíku leží rukopis Smrtící červ, jenž pojednává o české paleontologické expedici, která se v hlubinách mongolské Gobi střetne s bájným kryptidem Olgojem chorchojem, a pracuji na mysteriózním thrilleru se sci-fi prvky Admirál Byrd a tajemná kněžka Vrilu, jehož hlavními hrdiny jsou americký admirál, letec, dobrodruh a polárník Richard Evelyn Byrd a chorvatská mystička ve službách nacistického Německa Marie Orsic. Kulisou pro příběh je z větší části tajemná a neprobádaná Antarktida.

Pokud bažíte po aktuálních novinkách z mé tvorby, můžete mě sledovat na mojí spisovatelské facebookové stránce, pokud byste naopak byli zvědaví na fotky z mých cest, můžete juknout na můj instagramový profil.

Vytvořeno službou Webnode