O mně

 

Mé jméno je Aleš Pitzmos, narodil jsem se roku 1986 a pocházím z Vysočiny. V současnosti bydlím v Čáslavi, kde jsem v roce 2006 odmaturoval na obchodní akademii, a pracuji ve státní správě.

Už od dětství se zajímám o astronomii a geografii, učarovala mi i historie (převážně středověk, ale i druhá světová válka), archeologie (zejména mě přitahují jihoamerické a středoamerické civilizace, ale i Keltové) a záhadologie (mám doma celkem slušnou sbírku knih od Ericha von Dänikena a ano, miluju Vetřelce dávnověku). Mezi mé koníčky patří také turistika a cestování (velice rád navštěvuju hrady anebo jejich zříceniny), fotografování, občas si i papírově zamodelařím či postavím nějakou tu LEGO stavebnici pro dospělé. Co se týče hudby, preferuji zejména gothic/symphonic/folk/power metal, který střídám s poslechem latin popu. A jsem také hrdým majitelem malé kníračí slečny Brianny.

Literární tvorbě se věnuji prakticky už od dětství, vážněji od roku 2005, kdy jsem začal psát mou dobrodružnou prvotinu Démoni pralesa, která mi roku 2008 vyšla u nakladatelství Alpress pod pseudonymem Alec Palmer. Jsem autorem několika dalších dobrodružných thrillerů, dvou historických románů ze středověké Anglie (publikovaných pod pseudonymem Aleš Pospíchal) a pentalogie space oper z cyklu Vesmírná asociace. Se svým dílem jsem zaznamenal i řadu úspěchů - v roce 2010 jsem zvítězil s povídkou Singularita v literární soutěži Cena Karla Čapka a můj román Záře supernovy byl nominovaný na cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2016 a na cenu Aeronautilus.

Aktuálně vyšel u nakladatelství Carcosa můj třináctý román, temný thriller z protektorátní Lipnice nad Sázavou nazvaný Synchronicita. Dokončil jsem také práci na rukopisu dobrodružného thrilleru Smrtící červ, který pojednává o tajemném a vražedném mongolském kryptidovi Olgoji Chorchojovi, a rozpracovávám námět mysteriozního románu pracovně nazvaného "Byrd and Orsic Love Story", jehož hlavními hrdiny budou americký admirál, dobrodruh a polárník Richard Evelyn Byrd a chorvatská mystička ve službách nacistického Německa Maria Orsic. Kulisou pro příběh bude z větší části tajemná a neprobádaná Antarktida.

A také jsem začal fušovat do vydavatelské činnosti, protože jsem v červnu 2022 založil nakladatelství NEMETON, v němž postupně vydám ve formě e-booků některé mé starší romány a také povídky. První vlašťovou je oceňovaná povídka Singularita, prequel mé série space oper Vesmírná asociace, druhou historicko-dobrodružný román Znamení rodu. NEMETON má už i svůj vlastní web, nahlédněte.

Pokud bažíte po aktuálních novinkách z mé tvorby, můžete mě sledovat na mojí spisovatelské facebookové stránce, pokud byste naopak byli zvědaví na fotky z mých cest, můžete juknout na můj instagramový profil.

Vytvořeno službou Webnode