Povídky


Rakev (XB-1 listopad 2017)

Sklonek jednadvacátého století. Úkolem Nathaniela Reeda je těžit diamanty v hlubinách a osamění Uranova pláště. Jedinou jeho společností je tajemná Miranda, která se s ním spojuje z jiného těžebního modulu. Jednoho dne se však odmlčí. A Nathaniel se ve své hrůze dozvídá, že nejspíš nikdy neexistovala, že si ji vytvořila jen jeho unavená mysl. Ale je to pravda? Co je skutečnost? Co je jen jeho představa? A co se skrývá pod tajemnou Bariérou, pod níž se nesmí sestupovat?

                                        

 

Singularita (Mlok - nejlepší sci-fi a fantasy povídky roku 2010, Cena Karla Čapka/Nová vlna, 2010; Pevnost 04/2018)

Záchranná loď Tristan zachytí na senzorech nákladní loď, klesající k horizontu událostí černé díry. Na její palubu se vydává pátrat po možných přeživších záchranný tým bravo pod vedením velitele Desmonda Sommerse. Poté, co nešťastnou souhrou událostí uvízne sám na opuštěné lodi, zdánlivě odsouzen ke smrti, musí odhalit tajemství, jež ji obklopují - a bojovat o život.

 

 

 

Ostrov (Kočas, sborník fantasy a sci-fi povídek, Straky na vrbě, 2010)

Žena Williama ap Rhyse umírá na záhadnou nemoc. Aby ji vyléčil, musí se vydat ve společnosti svého tchána, mága, kapitána hradní stráže a několika rytířů na tajemný ostrov, který je prý prokletý. Zde stane proti svým nejhorším nočním můrám - a dozvídá se hrůznou pravdu o minulosti své ženy, pravdu, která měla zůstat skryta...

 

Vytvořeno službou Webnode